Cariere

Căutăm persoane dinamice, deschise provocărilor, care îşi doresc să crească şi, odată cu ele, să crească şi proiectele noastre.
Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, trimite-ne CV-ul tău.

Lucrând în echipa noastră vei avea oportunitatea de a-ţi lărgi considerabil aria de competenţe tehnice.

Aceste Job-uri sunt pentru persoanele ambiţioase care caută provocări profesionale şi îşi doresc să lucreze într-o companie inovativă care apreciază şi recompensează intitiativa, ambiţia şi profesionalismul.

Căutăm doi viitori colegi care să se alăture echipei de Administratori de Sistem cu scopul îmbunătăţirii calităţii serviciilor oferite clienţilor şi al unei administrări mai eficiente a infrastructurii complexe a companiei.

Dorim ca noii colegi să aibă experienţă profesională cu următoarele:
– Sisteme de operare Linux (CentOS/Debian/Ubuntu), FreeBSD constituie avantaj;
– Networking (concepte generale, experienţă în administrare echipamente Cisco), CCNA constituie avantaj;
– Administrare servere web, email, servicii DNS etc.;
– Soluţii de virtualizare, cel puţin una din Xen, KVM, OpenVZ sau VMware vSphere;
– Administrare basic Windows Server;

Constituie avantaj major experienţă cu:
– Platforma cPanel/WHM;
– Soluţia de billing WHMCS.

Ne dorim ca viitorii colegi să aibă bune abilităţi de comunicare, să fie capabili să explice în termeni simpli situaţii complexe clienţilor fără o pregătire tehnică avansată. Trebuie să aibă bune abilităţi de time management, o atitudine proactivă, nu reactivă, să poată lucra eficient în situaţii critice.
Trebuie să aibă un nivel cel puţin mediu de engleză, nivelul avansat constituind avantaj.

În cadrul echipei de Administratori de Sistem, cei doi colegi se vor implica în:
– Instalarea, configurarea şi administrare serverelor care vor rula Linux, Windows, ESXi etc.;
– Rezolvarea incidentelor critice şi non-critice şi identificarea de soluţii eficiente pentru probleme operaţionale curente;
– Interacţiunea cu vendor-îi soluţiilor comerciale utilizate de companie în cadrul contractelor de suport tehnic aflate în derulare;
– Dezvoltarea, implementarea şi automatizarea operaţiunilor conforme cu standardele best-practice;
– Rezolvarea incidentelor escaladate de echipa de suport Level 1;
– Urmărirea şi execuţia cu rigurozitate a schimbărilor conforme planurilor de change management;
– Identificarea, implementarea şi administrarea unori politici coerente de Business Continuity, Disaster Recovery şi optimizare.

Te rugăm să ne trimiţi CV-ul tău la adresa hr [at] newhost.net.

Candidatul ideal:

Căutăm un coleg sau o colegă care se administreze relaţia cu portofoliul de clienţi existent.
Experienţa postului Account Management este foarte importantă, un avantaj major îl va constitui experienţa în domeniul IT/Telecom.

Cerinţe:
Experienţă în vânzări B2B;
Un puternic simt al obiectivelor şi un bun negociator;
Dornic să promoveze şi să îşi construiască o carieră în vânzări;
Personalitate comunicativă şi prietenoasă;
Hotărâre, abilităţi excelente de organizare, capacitatea de a avea iniţiativă;
Spirit de echipă, ambiţios, fluentă în exprimare, valori şi principii morale solide;
Competenţă în utillizarea calculatorului (Microsoft Office);
Cunoaşterea conceptelor de bază de marketing online/PR/ SEO reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului:
Prospectează piaţa în vederea identificării de noi clienţi;
Vânzări directe pro­active, consultative;
Identifică şi abordează personalizat clienţii noi;
Elaborează ofertele;
Urmăreşte şi culege feed­back legat de serviciile/pachetele vândute;
Realizează targetul de vânzări lunar şi îndeplineşte criteriile de performanţă;
Informează departamentul de marketing cu date obţinute direct şi indirect despre clienţi şi potenţiali clienţi;
Fidelizează clienţii .

Ce îţi oferim:
Pachet fix + comision atractiv;
Telefon mobil;
Laptop;
Condiţii de lucru excelente într-­un mediu tânăr şi dinamic.

Hosting Media Srl

LEGAL

Nr. de înregistrare: J40/9914/1997
Cod Fiscal: RO 10019108
Capital social: 37.921 RON
WebSite: www.newhost.ro

Aleea Teiul Domnei, Nr. 6
Office Building, Etaj 4, Sector 2
Bucureşti, România, Cod postal 023588

Banca Comercială Română – Agenţia Colentina
Cont IBAN – RON: RO50RNCB0297131642800001
Cont IBAN – EUR: RO23RNCB0297131642800002
SWIFT: RNCBROBU

FORMULAR DE CONTACT